Slide toggle

Witaj na mojej stronie

Kontakt

Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00 +48 663 023 487 info@me2u.pl

Problematyczna kieszeń… a może opis uszycia?

03 Sie
Wielokrotnie spotkałam się w mediach społecznościowych z pytaniami jak zrobić kieszonkę w spodenkach dla dzieci model 620 z Burdy dla dzieci 1/2016. Mając ten numer czasopisma przyjrzałam się wykrojowi i opisowi.
Wizualnie spodenki świetnie się prezentują, ale faktycznie, jak pierwszy raz przeczytałam sposób uszycia, wydał mi się on niejasny. Zdecydowałam się uszyć te spodenki moim chłopakom. Mając przed sobą wykrojone z materiału elementy spodenek, poszło już znacznie sprawniej. Niemniej jednak, zdaję sobie sprawę, że opis może sprawiać kłopoty. W związku z tym, szyjąc już kolejną parę, zrobiłam zdjęcia poszczególnych etapów. Nie mam pewności czy dokładnie to autor miał na myśli, ale spodenki według poniższej instrukcji nosi się super 😉
1. Na początku dodam, że pierwszą parę spodenek uszyłam mojemu 4- latkowi, a finalnie spodenki pasują na 6-latka. W związku z zawyżonymi wymiarami na wykroju, przy kolejnej parze dosyć znacznie zmieniłam go, dostosowując do swoich potrzeb. Dlatego też nie zdziwcie się jeżeli Wasze wykrojone elementy różnią się nieco kształtem. Musiałam mocno zwęzić je w górnej części. Wam również radzę porównać wymiary poszczególnych elementów z wymiarami Waszych pociech.
Wszystkie części wykrawamy ze złożonego materiału:
– tył
– przód
– worek kieszeniowy
– karczek biodrowy

 2.   Worek kieszeniowy i przód spodenek przykładamy do siebie lewymi stronami tak, aby zapasy na szwy naszego przodu wystawały ponad worek kieszeniowy na górze i na wlotach kieszeni.

 3. Podwijamy zapasy na wlotach kieszeni i przyszywamy je po prawej stronie podwójną igłą.

 4. Podwijamy zapas na górze i przypinamy szpilkami. Na razie nie przeszywamy.

5. Przypinamy element przodu nad którym do tej pory pracowaliśmy do karczka biodrowego. Przyszywamy go po prawej stronie podwójną igłą, w miejscu gdzie poprzednio robiliśmy podłożenie. Następnie zszywamy dolną część worka kieszeniowego.

6. Nasza kieszeń i zarazem przód spodenek jest gotowy. Przypinamy go prawą stroną do prawej strony tyłu i zszywamy boki. Później wykańczamy w pasie tunelem z gumką lub ściągaczem i spodenki gotowe.

Komentarz odnośnie “Problematyczna kieszeń… a może opis uszycia?

  • Ula12 stycznia 2021 at 21:08

    Ja bym to jednak zrobiła inaczej. Wtorek kieszeniowy i przyda spodenek prawa do prawej. Trzy krawędzie szczyt, wywinąć na prawą stronę i ewentualnie stebnowanie i przyszycie góry.b pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pokaż