Slide toggle

Witaj na mojej stronie

Kontakt

Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00 +48 663 023 487 info@me2u.pl

Bikini z odzysku

18 Sie
Chodzenie po galeriach nie należy do moich ulubionych czynności. Często niestety zmarnuje tam swój czas i nie kupię tego co szukam. W takich chwilach jeszcze bardziej cieszę się z posiadania umiejętności szycia.
Tak też było przed wakacjami, kiedy potrzebowałam odpowiedni strój kąpielowy. Zależało mi, żeby dół stroju miał wysoki stan a góra nie była usztywniana. Oferta sklepów które odwiedziłam, odbiegała od moich oczekiwań, więc usiadłam do maszyny. Na aukcji za niewielkie pieniądze udało mi się wylicytować nowy jednoczęściowy strój. Dzięki kilku cięciom i szwom uzyskałam efekt jaki planowałam.
. Zobaczcie poszczególne etapy:

1. Odmierzam długość jaką ma mieć moja góra. Dodaję zapas na podwinięcie i przecinam strój w tym miejscu.

3. Następnie odmierzam wysokość do jakiej mają sięgać majteczki. Zależało mi aby były one z wysokim stanem, dlatego wybrałam wysokość talii. Nieco poniżej tego miejsca odcięłam dolną część stroju. Dlaczego poniżej? Bo dojdzie nam jeszcze pasek z gumką.

 4. Z materiału jaki mi pozostał zrobiłam tunel do wykończenia naszego dołu. Mój strój był bardzo dopasowany więc nie potrzebowałam gumki, ale jeśli Twój strój jest troszkę luźniejszy, to gumka w tunelu będzie niezbędna aby majteczki ładnie się układały. Złożony na pół tunel przypinam prawą stroną do prawej strony majtek i przyszywam na overlocku. Można też użyć zygzaka lub innego ściegu elastycznego.

5. Podwijamy teraz dolną część naszego biustonosza i przeszywamy podwójną igłą. Jeśli nie posiadasz podwójnej igły, możesz użyć ściegu zygzak.

 Tak otrzymujemy gotowy dwuczęściowy strój kąpielowy 🙂 Proste prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pokaż