Slide toggle

Witaj na mojej stronie

Kontakt

Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00 +48 663 023 487 info@me2u.pl

Kolorowy jeans

29 Lis

Mając trójkę dzieci, nie mogę narzekać na nudę – ani w życiu codziennym ani w szyciu 😉 Jeżeli zaglądacie tu od jakiegoś czasu, to wiecie, że unikam szycia takich samych projektów dla moich chłopaków. Tak było i tym razem. Żywe, intensywne kolory jeansu jaki się pojawił w Dresówce, zainspirowały mnie do stworzenia trzech różnych par spodni, które dostosowałam do charakteru i sposobu bycia moich synów. Oczywiście każdy z chłopaków samodzielnie dokonał wyboru koloru, wykroje i szycie to była moja działka 😉 W związku z dużą ilością zdjęć, dzisiaj pokażę część tego rodzinnego projektu.
Niebieskie jeansy dla najstarszego syna były okazją do nauczenia się czegoś nowego -zdecydowałam się na spodnie z rozporkiem. Jeśli rozłożymy sobie cały proces szycia rozporka na poszczególne etapy, to nie jest to takie trudne na jakie może wyglądać. Z przodu spodni zastosowałam kieszenie klinowe, a z tyłu kieszenie nakładane. W obu tych detalach, jako element ozdobny użyłam tkaninę z koszuli męża 😉 Z premedytacją zrobiłam za długie nogawki (mam nadzieję że dzięki temu spodnie dłużej posłużą ;)), ale musiałam znaleźć jakiś estetyczny sposób na ich wywinięcie. Tutaj również wykorzystałam męża koszulę, którą zszyłam na samym dole ze spodniami, robiąc taką niby podszewkę (ale krótką). Przyszyłam szwy nogawek (z jeansu i koszuli) do siebie ściegiem krytym, a górną część z tkaniny bawełnianej, przykleiłam za pomocą specjalnej termo taśmy.
Wykrój na spodnie pochodzi z Ottobre kids 6/2017 (mod. 21), a te wszystkie dodatki o których pisałam wyżej to moje modyfikacje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pokaż