Slide toggle

Witaj na mojej stronie

Kontakt

Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00 +48 663 023 487 info@me2u.pl

Płaszcz w kratkę i magentowa torba

03 Gru

Dzisiejszy post to pierwsza odsłona mojej współpracy z Jankiem Leśniakiem (jego blog). Wspólnie uszyliśmy kilka stylizacji, które sukcesywnie będziemy prezentować na swoich blogach.
Kiedy Janek przedstawił mi projekt, który miał zrealizować dla firmy Dousa (klik) i zaprosił mnie do współpracy przy nim, to zgodziłam się bez wahania! Wiedziałam, że będzie to owocna i przyjemna praca. Tak też było! O szczegółach opowiem więcej w kolejnym poście. Tymczasem chcę Wam powiedzieć kilka słów o dzisiejszej stylizacji.

Autorem projektu i wykonawcą tej magentowej torby jest Janek. Filmik z instrukcją jej szycia oraz e-wykrój, otrzymacie w prezencie przy zakupie maszyny w firmie Dousa.

Gdy Janek podzielił się ze mną wizją swojego produktu, od razu wiedziałam że uszyję miejski płaszczyk. Wybór padł na modną w tym sezonie kratę. Oczywiście w jednym z moich ulubionych kolorów 😉

Tkanina to tweed podszyty polarem. Niestety miałam go zbyt mało na zrobienie obłożeń, dlatego zdecydowałam się nie używać podszewki i wykończyć całość lamówką. Lamówkę zrobiłam z cieniutkiej tkaniny jeansowej ze starej sukienki 😉

Długo zastanawiałam się nad kieszeniami. Początkowo obstawiałam cięte, ale szkoda mi było psuć efekt kratki. Zdecydowałam się na kieszenie nakładane, ale wkomponowałam je tak, aby były niewidoczne. Widzicie na zdjęciu poniżej gdzie znajduje się kieszeń?

No wiem, że widać 😉 ale nie jest tak oczywista, prawda? 😀
Kieszeń odszyta jest tą samą jeansową tkaniną, z której robiłam lamówkę, a przyszyłam ją ręcznie ściegiem krytym.

Płaszczyk można nosić luźno zarzucony i pełni wtedy funkcję narzutki.

Z resztek tkaniny jakie mi pozostały zrobiłam pasek do przewiązania płaszcza w talii. To drugi sposób jego noszenia.

Która wersja bardziej Wam się podoba?

Płaszczyk powstał na podstawie wykroju nr 123 z Burdy 11/2016.

Jak zajrzycie na blog Janka, to znajdziecie tam szczegóły dotyczące konkursu. Nagrodą jest ta magentowa torba! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pokaż