Slide toggle

Witaj na mojej stronie

Kontakt

Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00 +48 663 023 487 info@me2u.pl

Męskie szycie

21 Maj

Słowo się rzekło (w tym poście), więc od razu wzięłam się do pracy i przeszłam do uszycia czegoś dla męża. W ręce wpadł mi ten piękny materiał z Dresówki. Zgadniecie jaki to rodzaj materiału?

Wygląda trochę jak wełna lub coś z domieszką wełny, prawda? A jest to softshell! W związku z tym, że wizualnie rożni się od takich sportowych softshelli, zdecydowałam się też na wykrój odmienny od turystycznych kurtek. Wybierając wykrój nieco bardziej elegancki, chciałam pokazać, że kurtka softshellowa może być używana na co dzień i to nie tylko w sportowych stylizacjach. Kurtka ma dwie cięte kieszenie, zamek i kołnierz. Linia barków jest lekko opadająca na ramiona. Każdy ze szwów dodatkowo stebnowałam po dwóch stronach, dla uzyskania ozdobnego elementu.
Pierwszy raz korzystałam z wykroju Lekala. Świetna opcja, bo wykrój kupuje się na podane wymiary! Zakupiłam też kilka dla siebie i zamierzam je wkrótce sprawdzić 😉 Nie widziałam niestety informacji o dodatkach konstrukcyjnych przy kurtce i była ona dosyć obszerna. Pomimo podania wymiarów męża, musiałam ją miejscami poprawiać. Ale ogólnie wykrój bardzo dobry. Poświęciłam trochę więcej czasu na wykończenia i jestem zadowolona, bo wygląda to wszystko estetycznie. Całość uszyłam na maszynie wieloczynnościowej Janome Skyline S5. Był to pierwszy projekt uszyty na tej maszynie i muszę powiedzieć, że spisała się rewelacyjnie z tym trudnym materiałem. Nie było żadnych problemów z przeszyciem na zgrubieniach czy przepuszczaniem ściegu.
Jak Wam się podoba taka wersja kurtki softshellowej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pokaż