Slide toggle

Witaj na mojej stronie

Kontakt

Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00 +48 663 023 487 info@me2u.pl

Jak uszyć dziecięce baggy z kieszeniami z przodu

21 sty

Macie już gotowy wykrój ? To świetnie. Możemy zabrać się za szycie spodni typu baggy. W pierwszej kolejności wycinamy wszystkie elementy. Pamiętajmy o zachowaniu nitki prostej. Jak w łatwy sposób sprawdzić czy nas wykrój jest dobrze ułożony? Odmierzamy odległość od brzegu materiału do nitki prostej oznaczonej na wykroju. Sprawdzamy w kilku miejscach na naszej formie, wynik musi być ten sam.


Wycinamy wszystkie elementy dodając 1 cm na szwy. Poniżej mamy elementy potrzebne do uszycia jednej przedniej nogawki. Przy drugiej będziemy postępować analogicznie.
Układamy worek kieszeniowy na 1 części prawą stroną do prawej i przyszywamy na górze na overlocku lub na maszynie wieloczynnościowej ściegiem elastycznym.


Rozkładamy przeszyte elementy i nastębnowujemy szew na 1-2 mm.


Składamy worek kieszeniowy z nogawką, lewą stroną do lewej w taki sposób, aby część nogawki minimalnie wystawała ponad przyszyty worek kieszeniowy.
Spinamy sobie szpilkami, odwracamy spodnie aby mieć worek kieszeniowy pod spodem i przeszywamy  dwa elementy na ok 1 cm lub stopkę. To będzie wlot naszej kieszeni.
Następnie drugą część nogawki nakładamy na worek kieszeniowy prawą stroną do prawej. Dopasowujemy boki do siebie.


Zszywamy dolny brzeg tych elementów na overlocku lub ściegiem elastycznym na maszynie wieloczynnościowej. Zwróćcie uwagę żeby nie złapać przez przypadek 1 części spodni.
Zostało nam już przyszycie ostatniej części nogawki. 
Układamy ją prawą stroną do prawej na uszytej do tej pory nogawce. Przeszywamy ściegiem elastycznym a następnie nastębnowujemy szew np. na 2 mm.


W ten sposób uszyliśmy już jedną nogawkę. Drugą robimy dokładnie w ten sam sposób. Gdy mamy dwie nogawki gotowe, zszywamy je ze sobą.


Dalsze kroki są takie same jak podczas szycia każdych innych spodni.Wycinamy tył spodni i zszywamy go razem z przodem. Pamiętajmy o złapaniu do szwu również worków kieszeniowych.


W pasie, spodnie wykończymy tunelem z gumką. Wycinamy pasek materiału o długości równej obwodowi spodni w pasie i szerokości dopasowanej do naszej gumki (np. przy gumie o szerokości 3 cm potrzebujemy pasek 2x3cm + 2cm zapasu na szew). Zszywamy pasek po szerokości tworząc okrąg. 
Składamy pasek na pół i przypinamy do naszych spodni (prawą stroną do prawej). Przyszywamy ściegiem elastycznym zostawiając otwór na wpuszczenie gumki.
Za pomocą agrafki wpuszczamy gumę w tunel, zszywamy gumę a następnie pozostawiony otwór w spodniach.


Dół spodni można wykończyć poprzez podwinięcie i przeszycie podwójną igłą lub doszyć ściągacz. Ja skorzystałam z pierwszego sposobu.
Tak prezentują się spodenki na właścicielu 🙂

Będzie mi bardzo miło jeśli podzielicie się na moim fp swoimi realizacjami. W przypadku jakichkolwiek pytań, piszcie komentarze do tego posta  – odpowiedź będzie wskazówką dla innych szyjących.

Miłego szycia! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pokaż