Slide toggle

Witaj na mojej stronie

Kontakt

Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00 +48 663 023 487 info@me2u.pl

Bomberka

19 Mar
Bluza czy też kurtka bomberka, jednoznacznie kojarzy mi się z amerykańskim filmem i baseballem. Tym większe było moje zdziwienie, kiedy przeczytałam genezę tej kurtki. Dowiedziałam się, że „bomber jacket”/”flight jacket” powstały już w czasie I Wojny Światowej i chroniły pilotów przed wiatrem i chłodem.

Na przestrzeni lat używano wielu materiałów do uszycia takiej kurtki, od skóry z futrzanymi elementami, poprzez nylon i poliester aż do pięknych wzorzystych żakardów używanych w dzisiejszych czasach. W latach 80′, bomberkę mogliśmy oglądać na ekranach kina i telewizji w wielu znanych filmach m.in. „Top Gun”, „Pulp Fiction”, „Leon Zawodowiec”. Kiedy wkroczyła na rynek mody, zagościła tu na dobre. Bomberka obecnie często odbiega od swojego militarnego charakteru i stanowi podstawę eleganckich stylizacji.
Dzisiaj pokażę Wam moje pierwsze próby z bluzą w stylu „bomber jacket” w wersji chłopięcej. Nie znalazłam wykroju na tego typu kurteczkę, więc zmodyfikowałam wykrój na zwykłą bluzkę z długim rękawem ze strony www.nosh.fi  Wykorzystałam pikowaną dzianinę w kolorze jeans oraz jasnoszarym. Z tyłu bluzy zdecydowałam się na panel z serii J’adore de Paris. Bluza zapinana jest na plastikowe napy. Zastosowałam kieszenie z patkami, a szwy zasłonięte są plisą maskującą i odszyciem. Dzięki temu środek bluzy wygląda estetycznie.
Jestem bardzo zadowolona z efektu jaki uzyskałam 😉 A Wam się podoba?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pokaż