Slide toggle

Witaj na mojej stronie

Kontakt

Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00 +48 663 023 487 info@me2u.pl

Bluzka z Ottobre design kids – tutorial

15 Paź

Zapewne każdy z Was ma mnóstwo mniejszych kawałków materiałów, które zostały Wam z wcześniejszych projektów. Ottobre design kids  4/2017ma świetny wykrój (nr.29), w którym można je wykorzystać.

Ja mam w szafach duże ilości takich kawałków, więc pokusiłam się od razu o uszycie dwóch bluzeczek. Pokażę Wam cały proces krok po kroku, wraz z wykonaniem ozdobnych przeszyć na maszynie coverstitch Brother CV3550.

Krojenie

Przygotuj wykrój według wskazówek zamieszczonych w gazecie a następnie wytnij wszystkie elementy z wybranych materiałów. Pamiętaj, o przeniesieniu na wykrój i materiał wszystkich znaczników, nacięć np. otworu na kieszonkę.

Szycie krok po kroku

1.Wybierz elementy bluzki z kieszonką i worki kieszeniowe. Przyłóż kieszonkę prawą stroną do prawej strony bluzki (od nacięcia do nacięcia). Przyszyj kieszonki ściegiem elastycznym na maszynie wieloczynnościowej lub overlockiem.

 

 

 

 

 

Przewróć kieszonkę na prawą stronę i zaprasuj szew.

2. Złóż dwa elementy przodu ze sobą prawymi stronami, zszyj bluzkę oraz worki kieszeniowe. Zostaw niezszyty 1 cm w miejscu gdzie będziemy doszywać trzeci element przodu. 

3. Zaprasuj otrzymany szew na jedną stronę i zrób mocowanie kieszonki (zrób przeszycie do przodu, do tyłu i znowu do przodu). Dzięki temu kieszonka jest mnie podatna na naderwanie.       

4.Przyłóż ostatni element przodu prawą stroną do jednego z przyszytych kawałków. Wiesz już dlaczego zostawiliśmy wcześniej 1 cm bez przyszycia? Właśnie po to, aby teraz bez przeszkód doszyć ostatni element.
     

5. Doszywamy ostatni element do pierwszego i nasz przód prawie gotowy!

6.Pora przesiąść się na coverstitch Brother CV3550 , żeby zrobić ozdobne przeszycia. Przecież to właśnie one skusiły mnie do wyboru tego modelu. Nie robiłam ich dokładnie tak jak jest w Ottobre. Ściegiem z górnym przeplotem przeszyłam boki trójkąta jaki się utworzył na naszym przodzie.

7.Gdy przód mamy całkowicie gotowy możemy przejść do doszycia rękawów.
    

8. Zaprasowujemy szew.W tym miejscu również korzystamy z górnego przeplotu jaki posiada coverstitch i przeszywamy szwy po wierzchu.

9. Doszywamy rękawy do tyłu bluzeczki

10. Zszywamy rękawy oraz boki i bluzeczka już prawie gotowa
    

Wykończenie bluzeczki
 1. Zszyj ściągacze (do rękawów i dekoltu). Po zszyciu złóż je na połowę chowając szew do środka.
 2. Zaznacz sobie środki rękawa oraz środki ściągaczy szpileczkami. Wepnij ściągacz w rękaw, szew do szwu, a następnie rozciągnij ściągacz tak, aby szpileczki spotkały się. Przyszyj ściągacze.
 3. Ściągacza dekoltu nie dzielę na połowę z tego względu, że dekolt przodu jest zawsze głębszy niż tyłu. W związku z tym, na przód przeznaczam nieco więcej ściągacza. Dopiero wtedy dzielę części na połowy i przyporządkowuje je do oznaczonych połówek na bluzce. Przyszywam ściągacz.
 4. Dół wykańczam przez podwinięcie i przeszycie na coverstitchu ściegiem dwuigłowym szerokim.

Nasza bluzeczka z ukrytą kieszonką już gotowa!

A tak wygląda druga

Jeżeli skorzystacie z tutoriala, dajcie koniecznie znać czy jest czytelny 🙂

 • Dominika15 października 2018 at 23:36

  Fajne te bluzy! Mi zawsze brakuje pomysłu na wykorzystanie tych mniejszych kawałków – muszę w końcu spróbować 🙂 A chłopcy jacy podobni do Ciebie!

  Odpowiedz
  • Elżbieta Wasiluk16 października 2018 at 10:48

   Dzięki Dominika! Szycie z resztek jest mega kreatywne. Ja już mam kolejny projekt w drodze zainspirowany tymi bluzeczkami. A jeśli chodzi o chłopaka to jest jeden i ten sam na każdym zdjęciu;) To mój Pierworodny 😀 Bliźniaki mają dłuższe włosy 😉 I jakbyś zobaczyła mojego męża to Tymek to jego kopia!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pokaż