Slide toggle

Witaj na mojej stronie

Kontakt

Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00 +48 663 023 487 info@me2u.pl

Maseczki antysmogowe

30 sty
Fatalna jakość powietrza w Krakowie tej zimy, skutecznie zmotywowała mnie do uszycia maseczek mojej rodzinie. Zajęło mi trochę czasu opracowanie idealnego wykroju w trzech rozmiarach, jak również sposobu regulacji zapięcia.
Wybrałam sobie jeden z dostępnych na naszym rynku filtr z oznaczeniem N99 i aktywnym węglem. Rozmiary maseczek dostosowałam do wymiarów naszych twarzy jak również do rozmiarów tych filtrów.
Na swoich maseczkach testowałam dwa rodzaje wykroju oraz trzy rodzaje zapięć. Najbardziej zadowolona jestem z ostatniego zastosowanego rozwiązania (okrągła gumka ze stoperami), gdyż daje on największe możliwości regulacji i dopasowania maseczki do obwodu głowy oraz rozmiaru twarzy. Każda maseczka ma wszyty „nosek”, tak aby nie odstawała na górze, tylko idealnie opierała się na naszym nosie 😉 Zawór wydechowy ułatwia wypuszczanie powietrza na zewnątrz maseczki. Działa jednostronnie i nie wpuszcza zanieczyszczonego powietrza do środka. Filtr utrzymywany jest wewnątrz za pomocą zaworu wydechowego jak również dodatkowych materiałowych zakładek.
Chłopcy sami wybrali sobie materiały. Mam nadzieję, że dzięki temu będą chętnie korzystać z maseczek. Na pewno zabawa w ninja lub innych superbohaterów będzie dodatkową zaletą 🙂

 Piąta maseczka poszła z synem do szkoły i nie mogła wystąpić w sesji 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pokaż