Slide toggle

Witaj na mojej stronie

Kontakt

Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00 +48 663 023 487 info@me2u.pl

Etui na laptopa

04 lt.

Przy zakładaniu działalności, opracowywaniu jej profilu, tworzeniu strony www i wszystkich rzeczach administracyjnych z tym związanych, praca na komputerze zdecydowanie góruje nad pracą przy maszynie. Musiałam wielokrotnie zabierać ze sobą laptopa w różne miejsca, a nie miałam na niego żadnej torby. Oczywiście nie mogłam iść do sklepu jak każdy normalny człowiek 😉 Zaczęłam szukać inspiracji na Pinterest na ciekawe etui na laptopa, które mogłabym sobie uszyć.

Zależało mi żeby etui było proste i eleganckie. Bardzo spodobały mi się te zrobione z filcu, ale ja miałam tylko taki gruby techniczny i nie chciałam narażać mojej Janomki na jego szycie. Przypomniało mi się, że mam przepiękny papier do szycia o nazwie Derby. Prawda że bardzo przypomina skórę? W dotyku ta powierzchnia na górze też podobna jest do skóry, jednak papier jest trochę sztywniejszy. Odrzuciłam oczywiście wszystkie projekty, w których konieczne byłoby wywracanie etui po zszyciu z lewej strony na prawą. Myślę, że moje serce by tego nie wytrzymało! I tak szyłam wszystkie elementy na bezdechu, z obawy że strzelę gdzieś babola!

Papier derby połączyłam z papierem Sahara (to ten jaśniejszy) na pasku i narożnikach.

Zamknięte etui możemy nosić na dwa sposoby, z klapką po wierzchu lub w środku. Prawda, że wyszło elegancko? 😉

 • Szyję...bo kocham i potrafię5 lutego 2019 at 07:26

  Widzisz to tak jak ja… nie wyobrażam sobie, zeby go wywracać na lewą stronę 🙂 bo nie podobają mi się te wymiętoszone torby itp. rzeczy, niestety…
  Ele wyszło cudnie, Derby jest piękne i w kolorze i w swojej fakturze muszę się mu bacznej przyjrzeć, bo tak jak pisałam w poprzednim Twoim poście z papierem dopiero się poznajemy 😀
  Pozdrawiam 🙂
  ps. mam jeszcze pytanko czy te Derby ma jakąś większą gramaturę bo wyglada jak solidny kawałek skóry!

  Odpowiedz
  • Elżbieta Wasiluk5 lutego 2019 at 10:52

   Mi osobiście nie przeszkadzają pomięte torby, taki urok washpapy. Podobnie jak lnu 😉 I albo się to lubi albo nie. Chociaż washpapę można szyć od razu na prawej stronie, a len tak czy inaczej by się gniótł 😉 Ale derby nie odważyłabym się wywracać przy tak dużym projekcie.
   Sprawdziłam jego grubość i w porównaniu z innymi papierami typu aged nie wydaje się być grubszy. Podaję na wszelki wypadek stronę producenta: https://washpapa.pl/pl/p/arkusz-washpapa-DERBY-ciemny-braz-9874/1200 Jakbyś coś potrzebowała albo miała pytania do spokojnie możesz do nich pisać, na pewno pomogą.

   Odpowiedz
   • Szyję...bo kocham i potrafię5 lutego 2019 at 11:09

    Dziękuję Elu 🙂 zajrzę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pokaż